• er
QQ:

Chencan AT1224AD ATC ЦПУ Вгнездени Врз основа на рутер центар

Краток опис:

Chencan AT1224AD is professional cnc router center for panel furniture production. Its working area and x,y,z working distance all can be set on your request. We offer customer-designed service, you just need to tell us your requirements or the work piece size, materials and we’ll give our suggestion. Features: •Welded with industrial class square tube, which with strong bed. You can use our chencan cnc router more than 10 years; •Carousel magazine which could change 8-12 tools automatica...


детали за производот

chencan (1)

CC-AT1224AD

1224ad

chencan (3)

Chencan AT1224AD е професионална CNC рутер центар за производство на мебел панел. Неговите работни област и x, y, z работна далечина сите може да се постави на Ваше барање. Ние нудиме на клиентите дизајнирана услуга, вие само треба да ни кажете на вашите барања или на работното парче големина, материјали и ние ќе го дадеме нашиот предлог.

карактеристики:

• Заварени со индустриски класа плоштадот цевка, која со силни кревет. Можете да ги користите нашите chencan CNC рутер повеќе од 10 години;

• Рингишпил списание кое може да се промени 8-12 алатки автоматски;

• Италија fam 5 + 4 broing глави кои можат да одговорат на сите видови барања вертикална дупка дупчење е;

• Дали муфтија-функција: рутирање, дупчење, сечење на работ chamfering итн;

• Автоматски масло за подмачкување систем, се направи полесно за одржување;

• Автоматска функција притисок кој може да им помогнам на готовиот панел одбор од worktable и собира прашина за време работи во исто време. На овој начин, тоа е многу полесно за операторот да се исклучи одборот панел и нови хранење одбор лесно да се силна вовлечени на worktable;

• Автоматско утовар и растовар на системот, направи работата побрзо и полесно, да заработи повеќе пари;

параметри:

• X, Y, Z работната површина: 1200x2400x250mm;

• X, Y, Z Патувања позиционирање точност: ± 0.03 / 300мм;

• Табела Површина: Вакуум табела;

• Рамка: заварени структура, тешки T-структура;

• X, Y Структура: спирален опрема Rack, Тајван 30 железничка линеарна лежишта;

• Z Структура: Тајван Ај топката завртка Taiwan 30 железничка линеарна лежишта;

• Макс. Рапид Патување Гласај: 65000mm / мин;

• Макс. Работна брзина: 45000mm / мин;

• Вретено Моќност: 9KW ATC на воздухот за ладење вретено;

• вретено брзина: 0-24000RPM;

• погонски мотори: Јапонија YASKAWA серво мотори и возачите;

• Кабел: Германија Igus кабел;

• Работен напон: AC380V / 50 / 60Hz, 3PH (Опција: 220V);

• Оперативен систем: систем за контрола Авторски Syntec;

апликации:

Видови на мебел од дрво индустрија: бран плоча, убав пример, антички мебел, дрвена врата, екран, занает појас, композитни врати, шкаф врати, внатрешни врати, headboards и така натаму;

 chencan (8) chencan (9) chencan (10) chencan (11) chencan (12)chencan (13)chencan (14)chencan (15)
  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !