• er
QQ:

Chencan GM3012AH5 Композитен одбор ЦПУ обработка центар

Краток опис:

Chencan GM3012AH5 adopt Imported automatic tool change spindle + five-axis mechanical saws, horizontal 360 degree arbitrary rotation angle, which make this machine can working on the panel materials front plate, side, around, slope to do cutting and tapping, milling, drilling and other technology. Features: Adopt computer-aided design to achieve machine’ optimum structural design. The overall steel structure, sub-modular bed, after aging treatment to eliminate internal stress, long-term ...


детали за производот

chencan (1)

444

3012a

chencan (3)

Chencan GM3012AH5 усвојат Увезените автоматски вретено промена алатка + пет-оската машински пили, хоризонтална 360 степени агол произволни ротација, кој го направи оваа машина може да работи на материјали панелот предната плоча, од страна на околу, наклон да се направи за сечење и прислушување, мелење, дупчење и други технологии.

карактеристики:

 1. Усвојување на компјутерски потпомогната дизајн за да се постигне оптимална структура дизајн машина. целокупната челична конструкција, под-модуларен кревет, по стареењето третман за да се елиминира стресот, долгорочна употреба без деформација, по увозот на пет фреза (3.3 * 8 m) длабока обработка, за да се обезбеди на крајот на собранието паралелизам и три оска вертикалност, со цел да се осигура стабилноста на структурата кревет, паралелизам, правост, употребата на методот железнички продолжување за шиење, како и користењето на увезената калибрација ласерски колиматорот;
 2. Постабилен мост двојно трегер подемен структура, поделена во главна и заменик двојно греди, вклучувајќи го и главниот зрак лежишта вретено, виде ножот, нож библиотека, под-зрак лого компоненти електронски систем за контрола и вакуум. За да се обезбеди дека машината во Y-оската до 10 метри под стабилноста на голем удар сигнал стабилност и обработка на пренос. Главни и помошни порти се заварени со дебели ѕидови плоштадот челик, зајакната со внатрешна ребра, а потоа изложен на строги стареењето третман за отстранување на деформација стресот и подобрување на цврстина;
 3. Пет-оската дизајн поврзаност stepless променлив агол, може да се постигне секој агол брзо линеарни сечење, за надворешната контура сечење директно на плочата и поврзување аранжман брзо сечење, може да го додадете максимален дијаметар од 450mm сечилото, максимална длабочина од 140мм;
 4. Опремени со аеросол ладење метод, според различни материјали за обработка да се изберат различни ладење, кој може да се користи за работното парче и алати за сечење, виде ножот ладење, да се избегне традиционалната ладење предизвикано од плоча;
 5. Вакуум адсорпција табела: користење на под-мрежа маса формат вакуум адсорпција, контрола на партиција, на масата заедно ширина (X оска) насока се постави стандард Т-слот, со користење на повеќе вакуум пумпи, со одлични адсорпција капацитет;
 6. Пневматски позиционирање обработка: во собата на X-оската и Y-оската позиционирање цилиндар, во зависност од големината на патување на различни големини;
 7. Пневматски лифт тркалање структура: инсталација на пневматски платформа за подигнување на маса за да се олесни композитни одбор од предниот и задниот крај на материјалот;

9. Опремен со високо ниво на прецизност, со голема брзина и висока цврстина линеарна водич шини, одличен капацитет за носење под високо оптоварување, добар анти-носат својства;

 

параметри:

• XYZ Работно големина: 3000mm * * 250mm 12000mm;

• вретеното: Механички BT40 вретено;

• сечење видов: 5 оска ротираат;

• Табела: Вакуум & T слот табела;

• Јапонија YASKAWA серво мотори и возачот;

• Систем за контрола на Тајван Syntec со реална функција 5 оска;

• XY оска: Увезените спирален решетката и пренос на запчаникот;

• Z оската: Тајван Ај поголема прецизност топката завртка;

• XYZ: Тајван HIWIN 6 ниво квадратни железница;

• Алатка за магазинот: Круг списание тип алатка со држач 8 алатка;

• Автоматски систем за подмачкување;

• Систем за автоматска нафта магла;

• Кабел: Германија Igus кабел;

• други електрични компоненти се користи Schneider или Сименс;

 

Индустриски апликации и материјали:

 1. Индустрија: Се однесува на големи производство и преработка панел, како што се видови на дрво, фиберглас, FRP состав на состојба, алуминиум, тврда пластика, плексиглас, материјали за изолација и други големи листови, кои се потребни за во фрижидер оддели, изолација прегради, обработка на сонцето соба , најавите кабината, Р.В., поле касарната, брзо домување итн; 

2. Материјал: големи панел плоча е ламинат или сендвич структура, во и надвор од кожата за алуминиум или од стакло челик, внатрешниот погребан плоча може да се 6mm нерѓосувачки челик, јаглероден челик, за полнење може да биде полиуретанска пена, ЕПС пена или XPS пена, стакло или алуминиум надворешната површина е обично се прикачени слој на заштитна филм;

 chencan (8) chencan (9) chencan (10) chencan (11) chencan (12)chencan (13)chencan (14)chencan (15)
 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !