• er
QQ:

Chencan GM3560T голема големина центар Постапка 5 оска калапи CNC рутер

Краток опис:

GM3560T is Chencan self-developed 5 xis machining center, with powerful spindle, big working size, fast speed, high precision and long lift time. Features: 1. Adopt computer-aided design to achieve machine’s optimum structural design. By movable gantry and fixed table mode, whole machine is welded with reinforcing steel structure. Strengthening ribs are welded inside. Many processes of stress relief treatment greatly improve the whole machine’s rigidity and processed by high temperature t...


детали за производот

chencan (1)

GM3560T

3560t

chencan (3)

GM3560T е Chencan самостојно развиени 5 xis обработка центар, со моќни вретено, голема работа големина, брзина, висока прецизност и долго време лифт.

карактеристики:

1. Усвојување на компјутерски потпомогната дизајн за да се постигне оптимална структура дизајн машината. Од подвижен подемен и режим неподвижна маса, целата машина е заварени со зајакнување челична конструкција. Зајакнување ребра се заварени внатре. Многу процеси на третман ослободување од стрес значително подобрување на цврстината на целата машина и обработени од страна на висока температура калење третман за да се обезбеди дека стабилноста е одличен, не е лесно да се деформира;

2. Z оската донесе голема прецизност Ај висока прецизност топката завртка и целиот Z и вретено износ плоча користат тешки дизајн за да се овозможи висока точност и стабилност при работа за хард материјали;

3. шината и решетката се опфатени во прав доказ. Прав доказ дизајн ќе ги чисти;

4. Z оската се користи двојна дизајн на азотниот баланс цилиндар, со што го намалува вчитување на енергија и го продолжи работниот век на уредот на моторот. Не машина користење потреба притисокот на воздухот;

5.Switzerland Num систем за контрола на 5 оска со USB конекција и контрола на систем за прозорци за да се направи операција повеќе полесно и контрола на владата со систем за размена на топлина САД;

6. Т слот дадат работа маса железо, процес со висок третман калење, не е лесно да се деформира. должина максимум за едно парче маса е 2м, со цел да се вклопи во сад;

7. Други дизајн и резервни делови ние ги користиме на врвот бренд, како што авто нафта систем, автоматско нафта магла систем, авто вретено кул систем со чилер, Германија Igus кабел, заштитни предната и задната врата ... Сите дизајн за да се обезбеди целата машина со најдобрите перформанси;

параметри:

• XYZ Работно големина: 3500mm 6000mm * * 2200mm;

• вретеното: Италија 24Kw вретеното (A ± 120 °, 360 ° C ±) со целиот сет 5 оска ротира главата;

• брзина на вретеното: 24000rpm / m;

• Табела: Леано железо маса;

• Швајцарија Num серво мотор и систем за погон;

• Швајцарија Num систем за контрола на 5 оска со реална функција 5 оска;

• XY оска: Увезените спирален решетката и пренос на запчаникот ;;

• Z оската: Тајван Ај поголема прецизност топката завртка;

• XYZ: Тајван HIWIN 6 ниво квадратни железница;

• списание алатката: Линеарна тип алатка списание со држач 8 алатка;

• Автоматски систем за подмачкување;

• Систем за автоматска нафта магла;

• азот пневматски систем;

• други електрични компоненти се користи Schneider или Сименс;

апликации:

1. Die индустрија: Секое скулптура од алуминиум, пена, пластика, ПВЦ, дрво, фиберглас и други меки метални материјали;

2. Мувла индустрија: Секаков вид на мувла автомобил, брод мувла, леење мувла, мувла авијација, Кол мувла, итн;

3. Плоча преработувачката индустрија: изолација, алуминиум, пластика и хемиски, ПХБ, се движи автомобил на телото, се поклони, песна, ѕвезди анти-посебен одбор, епоксидни, смола, ABS, PP, PE, и други јаглерод мешавина;

 chencan (8) chencan (9) chencan (10) chencan (11) chencan (12)chencan (13)chencan (14)chencan (15)
  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !