• er
QQ:

Chencan M1325A Дрво CNC рутер машина за продажба на фабриката

Краток опис:

  Chencan M1325A is one of classic and best selling router cnc machine. Affordable, low-cost and wide usage, such as for cabinet making, wooden door making etc.. It is equipped with air spindle, original NK105 controller, vacuum table, Taiwan rails and ball screws. Features: •Welded with industrial class square tube, which with strong bed. You can use our chencan cnc router more than 10 years; •Vacuum working table, pvc protection, easily to hold kinds different materials; •We can al...


детали за производот

chencan (1)

M1325A

1325A

 

chencan (3)

Chencan M1325A е една од класичните и најдобрите CNC машина продажба рутер. Прифатлива, ниска цена и широка употреба, како на пример за донесување на кабинетот, донесување дрвена врата итн .. Тоа е опремен со клима вретено, оригинални NK105 контролор, маса вакуум, Тајван шини и топката завртки.

карактеристики:

• Заварени со индустриски класа плоштадот цевка, која со силни кревет. Можете да ги користите нашите chencan CNC рутер повеќе од 10 години;

• вакуум работната маса, заштита ПВЦ, лесно да се одржи на различни видови на материјали;

• Ние, исто така може да дизајн вакуум и Т-слот маса за вас, ако вие исто така треба резби во дрво;

• Оригинал контрола NK105, многу лесно ракување и поддршка присутен, што значи дека се уште може да работи иако се сретне исклучување;

• Кина 3.5kw воздух за ладење вретеното. Кина најдобар бренд, добро користење и гарантира по-продажба на услуги;

• Лесно серво систем. Голема напојување (Stepper и серво мотор за вашата опција);

параметри:

• X, Y, Z работната површина: 1300x2500x200mm;

• X, Y, Z Патувања позиционирање точност: ± 0.03 / 300мм;

• маса површина: вакуум & Т-слот табела;

• Рамка: заварени структура, тешки T-структура;

• X, Y Структура: спирален опрема Rack, Тајван 25 железничка линеарна лежишта;

• Z Структура: Тајван Ај топката завртка Taiwan 25 железничка линеарна лежишта;

• Макс. Потрошувачка на енергија: 2.0KW;

• Макс. Рапид Патување Гласај: 45000mm / мин;

• Макс. Работна брзина: 30000mm / мин;

• Вретено Моќност: 3.5KW воздухот за ладење вретено;

• вретено брзина: 0-18000RPM;

• погонски мотори: Кина лесно серво мотор (опција: Делта серво, серво YASKAWA)

• Работен напон: AC380V / 50 / 60Hz, 3PH (Опција: 220V);

• Оперативен систем: Авторски NK105 (Опција: DSP, NC Студио ...);

апликации:

1. мебел од дрво индустрија: бран плоча, убав пример, антички мебел, дрвена врата, екран, занает појас, композитни врати, шкаф врати, внатрешни врати, троседот нозе, headboards и така натаму;

2. Рекламирање индустрија: Реклама идентификацијата, се пријавите одлуки, акрилик гравирање и сечење, правење кристално збор, Blaster калапи и други рекламни материјали деривати одлуки;

3. Декорација индустрија: акрилик, ПВЦ, МДФ, вештачки камен, фиберглас, пластика, и бакар и алуминиум и други меки метални плочки гравирање и мелење сечење;

 chencan (8) chencan (9) chencan (10) chencan (11) chencan (12)chencan (13)chencan (14)chencan (15)
  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !