• er
QQ:

Chencan GM3012AH5 Composite Board Center CNC Përpunimi

Përshkrim i shkurtër:

Chencan GM3012AH5 adopt Imported automatic tool change spindle + five-axis mechanical saws, horizontal 360 degree arbitrary rotation angle, which make this machine can working on the panel materials front plate, side, around, slope to do cutting and tapping, milling, drilling and other technology. Features: Adopt computer-aided design to achieve machine’ optimum structural design. The overall steel structure, sub-modular bed, after aging treatment to eliminate internal stress, long-term ...


Detail Product

chencan (1)

444

3012a

chencan (3)

Chencan GM3012AH5 miratojë importuar automatikisht të ndryshojë mjet gisht + pesë-aks saws mekanike, 360 shkallë kënd horizontal arbitrare rotacionit, të cilat e bëjnë këtë makinë mund të punojnë në materialet panel pjatë front, side, rreth, shpat për të bërë prerje dhe përgjimi, mulliri, shpimit dhe teknologji të tjera.

Features:

 1. Miratimi kompjuter-Aided Design për të arritur dizajn optimal strukturore makinës '. Struktura e përgjithshme e çelikut, sub-modular krevat, pas plakjes trajtim për të eliminuar stresin e brendshëm, përdorimi afatgjatë pa deformim, pas importin e pesë frezë (3.3 * 8 m) të përpunimit të thellë, për të siguruar paralelizmin vonë Kuvendit, deri tre Aksi verticality, për të siguruar stabilitetin e strukturës krevat, paralelizmi, straightness, përdorimin e metodës extension hekurudhor për të qepur, dhe përdorimin e importuar kalibrimit collimator lazer;
 2. Ura më e qëndrueshme me dy struktura tra horizontal urë, të ndarë në trarëve kryesore dhe zëvendës të dyfishtë, duke përfshirë kryesore gisht rreze mbajtur, pa brisk, bibliotekë thikë, nën-rreze, që bart sistemit dhe vakum kontrollit komponente elektronike. Për të siguruar se makina në Y-aks deri në 10 metra nën sinjal goditje stabilitetit dhe përpunimit të transmetimit stabilitetin e madhe. Portat kryesore dhe ndihmëse janë ngjitur me çelik trashë-mur katror, ​​forcuar me brinjë të brendshme, dhe pastaj nënshtruar trajtimit të rreptë plakjes për të eliminuar stresin deformim dhe për të përmirësuar ngurtësi;
 3. Pesë-aks lidhja stepless kënd të ndryshueshme projektimit, mund të arrijë ndonjë prerje me kënd të shpejtë lineare, për kontur jashtme e prerjes pjatë drejtë dhe lidh prerjen tatëpjetë të shpejtë, mund të shtoni diametri maksimal i 450mm teh, me thellësi maksimale prej 140mm;
 4. E pajisur me aerosol metodën e ftohjes, në bazë të materialeve të ndryshme të përpunimit të zgjedhur të mesme të ndryshme të ftohjes, mund të përdoret për copë e punës dhe mjetet e prerjes, pa ftohje teh, për të shmangur ftohje tradicionale shkaktuar nga pjatë;
 5. Tabela vakum adsorption: përdorimi i nën-rrjetit tryezë adsorption format vakum, kontrolli ndarje, tabela përgjatë gjerësi (boshti x) drejtimi vendosur standarde T-slot, duke përdorur pompa vakum të shumta, me kapacitet të shkëlqyer adsorption;
 6. Pozicionimi mekanik PASTRIMIN: vendosur boshtin x dhe y-aks pozicionimit cilindër, në varësi të madhësisë udhëtimit të madhësive të ndryshme;
 7. PASTRIMIN Struktura ashensor kodrina: instalimi i platformës pneumatike heqjen në tryezë për të lehtësuar bordit përbërë nga përpara dhe skajet e pasme të materialit;

9. E pajisur me saktësi të nivelit të lartë, shpejtësi të lartë dhe të lartë ngurtësi binarët udhëzues linear, kapacitet të shkëlqyer kryejë me ngarkesë të lartë, veti të mira anti-veshin;

 

parametrat:

• XYZ punës Madhësia: 3000mm * 12000mm * 250mm;

• gisht: Mekanike BT40 gisht;

• prerjes pa: 5 boshti rrotullohen;

• Tabela: vakum & T tabela e çarë;

• Japonia YASKAWA motorët ndihmës dhe shoferin;

• Sistemi i kontrollit Taiwan Syntec me të vërtetë funksionin 5 aks;

• boshti XY: Importuar raft spiral dhe transmetimin me dhëmbë;

• Boshti Z: Taiwan TBI vidhos topin saktësi më të lartë;

• XYZ: Taiwan HIWIN 6 Niveli hekurudhor katrore;

• Tool Revista: Circle lloj mjet magazine me mbajtësit 8 mjet;

• Sistemi Automatik vajosje;

• sistem automatik avull vaj;

• Cable: kabllo Germany IGUS;

• Komponentet e tjera elektrike të përdorur Schneider ose Siemens;

 

Aplikime Industria dhe material:

 1. Industria: Kjo vlen për të prodhimit të mëdha panel dhe të përpunimit, të tilla si llojet e drurit, tekstil me fije qelqi, fletë FRP përbërjen, alumini, plastike e vështirë, akrilik, materiale izoluese dhe fletë të tjera të mëdha, të cilat janë të nevojshme në compartments në frigorifer, compartments izoluese, përpunimin dhomë dielli , log kabina, RV, kazermat fushë, strehim të shpejtë etj; 

2.Material: pjatë e madhe panel është një strukturë laminat apo sanduiç, brenda dhe jashtë lëkurës për pjatë alumini ose qelqi çeliku, pjatë brendshëm varrosur mund të jetë 6mm pjatë çelik inox, karbonit çeliku pjatë, filler mund të jetë shkumë poliuretani, EPS shkumë ose XPS shkumë, qelqi ose alumin sipërfaqja e jashtme është bashkangjitur zakonisht një shtresë e filmit mbrojtëse;

 chencan (8) chencan (9) chencan (10) chencan (11) chencan (12)chencan (13)chencan (14)chencan (15)
 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !