• er
QQ:

Chencan SG2030T Mold CNC Router

Përshkrim i shkurtër:

      Chencan SG2030T is one professional mold cnc router, which with heavy duty-body and BT40 mechanical spindle. Features: •. Lathe body is also welded with seamless thick steel structure. In order to avoid structural distortion, machine body is processed by Vibrating Stress Relief (VSR); •Z axis use dual pneumatic balance cylinder design, which effectively reduces the motor’s loading power and extend machine’s service life; •In order to keep machine surface smooth, Machi...


Detail Product

 

 

 

chencan (1)

CC-SG2030T

2030T

chencan (3)

SG2030T Chencan është një profesionist router cnc myk, i cili me të rëndë-trup dhe BT40 gisht mekanike.

Features:

•. Trupi torno është ngjitur edhe me seamless strukturë çeliku të trasha. Për të shmangur shtrembërim strukturore, trupi makinë është i përpunuar nga vibruese lehtësimin e stresit (VSR);

• aksi Z përdorin dizajn të dyfishtë pneumatike bilanci cilindër, i cili në mënyrë efikase redukton fuqinë e ngarkimit motorit dhe të zgjatur jetën e shërbimit makinës së;

• Në mënyrë për të mbajtur sipërfaqen makinë të qetë, Machining Center (3.3 milion 8m *, bërë në Tajvan) është përdorur për të ndërtoj / trupit makinë mulli dhe shpuar vrima;

• metalike Machine pjesë këmbimi janë bërë nga qendra mulliri UAS Haas

• Të gjitha akset përdorni pluhur-provë dhe dyer mbrojtëse (para dhe mbrapa) të projektimit për të bërë të ruajtur më të lehtë;

• Saktësia e makinës: ne përdorim udhëheqës të masave straightness, verticality, rrethues saktësinë dhe çfarëdo devijimi. Saktësi revolucionare matjes teknologji nga SHBA;

• ka funksionin e ri-gdhendje pas pikës pushim dhe dështimit të pushtetit. Ka funksionin e kohës procesit parashikimit;

• Të gjitha pjesët kryesore të këmbimit të përdorur markë të lartë, të tilla si buton Schneider, kaloni Omron, Auto lubrifikim, shkëmbimit të ngrohjes SHBA për kabinetin e kontrollit, CW seri auto gisht sistemit të ftohjes ... Të gjitha të projektimit për të siguruar të gjithë makinën me performancën më të mirë;

parametrat:

• 2000 * 3000 * 1000mm zona efektive të punës;

• Original Taiwan BT40 ujë mekanike ftohjes gisht.

• Pekin motor super ndihmës për të përzënë gisht direkt;

• Japonia YASKAWA motorët ndihmës dhe shoferët;

kontrollues • Original Taiwan Syntec;

• spiral gear raft për X, boshti Y, vidhos topin Taiwan TBI për Z udhëtimit;

• Të gjitha Aksi Tajvan importuar markë binarët katror;

• Tabela e hedhura hekur punës T slto;

• Auto chillier;

cable • Germany IGUS;

• kutinë e Pavarur e kontrollit;

• software Artcam falas

• tensionit të punës: 380V / 50Hz / 3PH ose 220V / 50Hz / 3PH;

Aplikimet:

1. Die Industria: Një skulpturë e aluminit, shkumë, copë çarafësh plastike, PVC, dërrasa druri dhe myk të tjera të butë-metalike;

2. Modeli duke e bërë industri: Mold Industria: Çdo myk lloj makine, anije myk, myk shkritore, myk aviacionit, dia myk, etj, sidomos druri dhe model alumini duke e bërë që me gozhdë ose vida brenda;  

përpunimit 3. Plate Industria: izolimin, plastike dhe kimike, PCB, lëvizin trupin makinë, përkulur, udhë, yjet bordit anti-special, Epoxy, rrëshirë, ABS, PP, PE, dhe përzierje të tjera të karbonit;

 chencan (8) chencan (9) chencan (10) chencan (11) chencan (12)chencan (13)chencan (14)chencan (15)
  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !