• er
QQ:

Chencan MS1325AC 4 оска ATC CNC рутер за дрво

Краток опис:

Chencan MS1325AC4 is one type real 4 axis ATC cnc router which spindle could rotate 0-180 degrees. We offer customer-designed service, you just need to tell us your requirements or the workpiece size, materials and we’ll give our suggestion. Features: •Welded with industrial class square tube, which with strong bed. You can use our chencan cnc router more than 10 years; •Air cooling spindle—9 KW atc air cooling spindle.Well-known brands ,long working life,low noise,strong cutting ability ...


детали за производот

chencan (1)

MS1325AC4

MS1325AC

chencan (3)

Chencan MS1325AC4 е еден вид на недвижен 4 оска ATC CNC рутер кој вретено може да се ротира 0-180 степени. Ние нудиме на клиентите дизајнирана услуга, вие само треба да ни кажете на вашите барања и големината на работното парче, материјали и ние ќе го дадеме нашиот предлог.

карактеристики:

• Заварени со индустриски класа плоштадот цевка, која со силни кревет. Можете да ги користите нашите chencan CNC рутер повеќе од 10 години;

• Воздух за ладење вретено 9 KW ATC воздух за ладење spindle.Well познати брендови, долг работен век, нискиот шум, силна намалување на способноста да се обезбеди долго време

работа;

• Јапонија познати редуктор за поддршка на вретено може да се ротира 0-180 степени без проблеми;

• контрола на Тајван Syntec систем лесно ракување. Поддршка присутен работење, повеќе табела;

• Јапонија YASKAWA серво мотори и возачи-високи перформанси мотор за да се осигури дека машините со голема брзина и точност;

• Увоз линеарни железнички 25 # -Smooth од Тајван и прецизен пренос, нискиот шум, и живот е 10 пати повеќе од common rail начин;

• вакуум & Т-слот комбинација worktable - и двете може да апсорбира големи материјали од страна на вакуум моќ и да ја поправите мали материјали со прстиња. Постои МДФ boardon тоа за заштита;

• Спирален пренос решетката - Да се ​​обезбеди брзина, голем капацитет за товарење, силна енергија, долг живот, и тоа обезбедува машина повеќе стабилна;

• Линеарна алатката списание (ATC 1325 CNC рутер) - Со 8 носители алатка и 8 алатка вилушки, може да спаси работното време и ќе работат толку згоден. Може исто така избор 6 или 10 носители на алатката и виљушки;

параметри:

• Работна Големина: 1300 * 2500 * 300mm (може да се изменуваат);

• Вретено Моќност: 9KW ATC на воздухот за ладење вретено;

• вретено брзина: 24000RPM;

• X, Y оска: Спирален решетката, Тајван 25 # железничка Линеарна лого;

• Z оската: Тајван железничка 25 # Линеарна Имајќи & Ај топката завртка;

• Макс. Рапид Патување Гласај: 50000mm / мин;

• Макс. Работна брзина: 35000mm / мин;

• Серво мотор и возачот: Јапонија YASKAWA;

• Систем за контрола на: Тајван систем за контрола Syntec;

• Табела: Т-слот & вакуум табела;

• Рамка: заварени структура;

• Инверзна: 11kW Обратен;

• Соберат: ISO30;

• Кабел: Германија Igus кабел;

• Работен напон: AC380V / 50 / 60Hz, 3PH (Опција: 220V);

• X, Y Резолуција: <0.01mm;

• Софтверска компатибилност: Type3 / UcancameV9 / Artcam софтвер;

• Вклучување на животната средина Температура: 0-45 целзиусови;

• Релативна влажност: 30% -75%;

апликации:

1. Реклама: гравирање и сечење на разни етикети и регистарски број, мермер, итн за уметнички ефекти на материјали. Вклучувајќи мермер, месинг, челик и други метални материјали;

2. Занаети: гравирање ликови на било кој јазик и модели на подароци и сувенири, примитивни обработка и обликување на уметнички занаети, и шило;

3. Декорација индустрија: акрилик, ПВЦ, МДФ, вештачки камен, плексус-стакло, пластика, и бакар и алуминиум и други гравирање мек метал плоча и мелење сечење;

4. Архитектонски модели: Гравирање парична казна прозорецот, мечување и ѕидот модели, итн;

5. печат: пломби гравирање и медал на материјали како бивол рог, дрво и сл;

6. Етикета: гравирање карактер, број, и други шема на етикетата за производи и на производот директно;

7. Обработка на дрво: Густина обработка одбор, шило за сурфање одбор, преработка на мермер, кабинет и мебел;

 chencan (8) chencan (9) chencan (10) chencan (11) chencan (12)chencan (13)chencan (14)chencan (15)
  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !