• er
QQ:

Chencan SG2030T мувла CNC рутер

Краток опис:

      Chencan SG2030T is one professional mold cnc router, which with heavy duty-body and BT40 mechanical spindle. Features: •. Lathe body is also welded with seamless thick steel structure. In order to avoid structural distortion, machine body is processed by Vibrating Stress Relief (VSR); •Z axis use dual pneumatic balance cylinder design, which effectively reduces the motor’s loading power and extend machine’s service life; •In order to keep machine surface smooth, Machi...


детали за производот

 

 

 

chencan (1)

CC-SG2030T

2030T

chencan (3)

Chencan SG2030T е еден професионален мувла CNC рутер, кој со тешки тело и BT40 механички вретеното.

карактеристики:

•. Струг тело, исто така, е заварени со лесна дебела челична конструкција. Со цел да се избегне структурни нарушување, машина тело се обработуваат од страна Vibrating ослободување од стрес (VSR);

• Z оската се користи двојна пневматски цилиндри дизајн рамнотежа, која ефикасно го намалува вчитување на енергија и го продолжи работниот век на уредот на моторот;

• Со цел да се задржи машина површината мазна, Обработувам центар (3,3 * 8 милиони, направени во Тајван) се користи за да се издлаби / мелница машина тело и вежба дупки;

• Машина метални делови се направени од страна на мелење центар UAS HAAS

• Сите оски се користи прав-доказ и заштитна врата (напред и назад) дизајн да се направи одржување полесно;

• Точност на машина: ние ги користиме на лидерот на мерките правост, вертикалност, contouring точноста и било какви девијации на. Револуционерниот прецизни мерни технологија од САД;

• има функција на повторно резба по пауза точка и прекин на електричната енергија. Има функција на време процес прогнозирање;

• Сите главни делови користење на врвот бренд, како на пример копчето Шнајдер, фирма OMRON прекинувач, автоматско подмачкување, САД размена на топлина за контрола на владата, CW серија авто вретено систем за ладење ... Сите дизајн за да се обезбеди целата машина со најдобри перформанси;

параметри:

• 2000 * 3000 * 1000mm ефективна работна површина;

• Оригинал Тајван BT40 механички вода за ладење вретеното.

• Пекинг супер серво мотор за возење вретеното директно;

• Јапонија YASKAWA серво мотори и возачите;

• Оригинал Тајван Syntec контролорот;

• Спирален решетката опрема за X, Y оската, Тајван Ај топката завртка за Z патување;

• Сите оска Тајван увезени бренд квадратни шини;

• Т slto леано железо работната маса;

• Автоматски chillier;

• Германија Igus кабел;

• Независен кутијата за контрола;

• Artcam софтвер за слободен

• Работен напон: 380V / 50HZ / 3PH или 220V / 50HZ / 3PH;

апликации:

1. Die индустрија: скулптура од алуминиум, пена, пластични фолии, ПВЦ, дрвени штици и други меки метални мувла;

2. модел на одлуки индустрија: Мувла индустрија: Секаков вид на мувла автомобил, брод мувла, леење мувла, мувла авијација, Кол мувла, итн, особено дрво и алуминиум одлуки модел кој со ноктите или шрафови во внатрешноста;  

3. Плоча преработувачката индустрија: изолација, пластика и хемиски, ПХБ, се движи автомобил на телото, се поклони, песна, ѕвезди анти-посебен одбор, епоксидни, смола, ABS, PP, PE, и други јаглерод мешавина;

 chencan (8) chencan (9) chencan (10) chencan (11) chencan (12)chencan (13)chencan (14)chencan (15)
  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !